• Zaplanowane wyjazdy: Egipt, Mykonos
Barcelona (Hiszpania)

październik / listopad 2021

Słowo wstępu

W końcu udało mi się zajrzeć do stolicy Katalonii, miasta które pamięta jeszcze czasy przed narodzeniem Jezusa. Turystów można spotkać prawie na każdym kroku. Architektura miasta przenika stylami różnych epok. Oczywiście najbardziej znane są te zaprojektowane przez architekta Antoni Gaudíego. Co mnie jednak bardzo zniechęciło do odwiedzania wnętrz tych budynków, to bilety wstępów, które uważam za dość wysokie w porównaniu do tego co się otrzymuje. Podczas trzydniowego, dość intensywnego spaceru, udało mi się zobaczyć większość głównych atrakcji. Ale chętnie jeszcze kiedyś tu wrócę, ale gdy będzie trochę mniej padać.

Kilka porad

Transport

  • Lotnisko El Prat jest bardzo dobrze skomunikowane z Barceloną - pociąg, metro, autobus lub taxi. Ja sam korzystałem z autobusów Aerobús, wygodnych i szybkich, kursujących co 15 minut. Bilety można kupić na stronie Aerobús Barcelona. Cena biletu w jedną stronę wynosi 5,90€, a cena biletu w dwie strony wynosi 10,20€. Bilety można kupić online lub przed autobusem.

Informacje praktyczne

  • Ze względu na obostrzenia związane z COVID-19, aby wjechać do Hiszpanii, należy przed wylotem obowiązkowo wypełnić online formularz sanitarny SPAIN TRAVEL HEALTH-SpTH. Instrukcję wypełnienia można zobaczyć m.in. na stronie Biura Podróży ITAKA. Po wypełnieniu otrzymuje się kod QR. Formularz można całkowicie wypełnić najwcześniej 48 godzin przed przyjazdem. Po wypełnieniu otrzymasz kod QR, który powinieneś mieć przy sobie podczas podróży samolotem.
  • Na terytorium całego kraju obowiązkowe jest noszenie maseczki ochronnej m.in.: 1) w przestrzeni publicznej zamkniętej, 2) w przestrzeni publicznej na wolnym powietrzu, jeśli nie ma możliwości zachowania dystansu 1,5 m pomiędzy osobami w niej przebywającymi (nie dotyczy osób mieszkających w tym samym gospodarstwie domowym), 3. w środkach transportu lotniczego, morskiego, autobusowego i kolejowego (w tym na dworcach i w portach) oraz w pojazdach przeznaczonych do przewozu do 9 osób, jeśli osoby te nie mieszkają w tym samym gospodarstwie domowym.
  • Ze względu na obostrzenia związane z COVID-19, przed powrotem do Polski, należy wypełnić Kartę Lokalizacji Podróżnego. Z mojego doświadczenia Karty Lokalizacji Podróżnego rozdawane również rozdawane w samolotach i można je wypełnić w formie papierowej.
  • Aktualne informacje na temat podróżowania do Hiszpanii można znaleźć na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Koszty podróży

Poniżej znajduje się moje bardzo subiektywne porównanie cen zastanych w miejscu podróży do cen jakie mamy w Polsce. Wartość 100% to ceny tak jak w Polsce. Kolor zielony oznacza, że pozycja jest tańsza. Kolor czerwony oznacza, że pozycja jest droższa. Im bliżej 0% tym jest taniej.
Noclegi - 130%
Transport - 120%
Jedzenie - 130%
Bilety wstępów - 180%

Mapa

 

Turó de la Rovira – Bunkers del Carmel

 

Park Güell

 

Dzieła Antoniego Gaudíego

 

Plaża Barceloneta

 

Barri Gòtic - dzielnica gotycka

 

Wzgórze Montjuïc

 

Parc de la Ciutadella

 

Arc de Triomf

 

Ogrody Mossèn Costa i Llobera

 

La Rambla i okolice

 

Recinte Modernista de Sant Pau

 

Centrum Barcelony w obiektywie

 

Jedzenie 

Komentarze (0):

Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy.

Podobne podróże:

Zobacz

Kraj Basków (Hiszpania)

Zobacz kwiecień 2023

Zobacz

Teneryfa, La Gomera (Wyspy Kanaryjskie, Hiszpania)

Zobacz listopad / grudzień 2021

Zobacz

Madryt i Toledo (Hiszpania)

Zobacz luty 2018