• Zaplanowane wyjazdy: na razie bez planów
Mykonos (Grecja)

listopad 2023

Słowo wstępu

Był to bardzo krótki, półtoradniowy wyjazd. Ze względu na burze przyleciałem z trzygodzinnym opóźnieniem. Późną jesienią tłumów nie uświadczyłem, a większość takich miejsc jak restauracje i sklepy była zamknięta. Mam bardzo mieszane uczucia co do wyspy. Po kilku godzinach spaceru właściwie nie było już co robić, cały czas trafiałem w te same miejsca. Nie czułem też klimatu prawdziwej Grecji, tak jak choćby było na Krecie. W sezonie Mykonos odwiedza dziesiątki tysięcy ludzi, w tym wielu celebrytów czy instagramerów. Myślę, że to właśnie ludzie a także imprezy mogą być główną atrakcją wyspy. Nie było mi dane tego poczuć. Największe wrażenie zrobił na mnie zachód słońca obserwowany ze wzgórza. Czy drugi raz odwiedziłbym Mykonos? Myślę, że nie. Ale cieszę się, że mogłem przejść się białymi, malowniczymi uliczkami Chory.

Kilka porad

Transport

  • Z lotniska JMK do centrum Chory można dostać się taksówką za około 40 euro. Co jest niesamowicie wysoką ceną, biorąc pod uwagę, że jest to odległość około 3 kilometrów. W listopadzie przy lotnisku nie było w ogóle żadnego postoju taksówek i transport trzeba było zamówić przez hotel. Nie widziałem również żadnych autobusów.

Informacje praktyczne

Koszty podróży

Poniżej znajduje się moje bardzo subiektywne porównanie cen zastanych w miejscu podróży do cen jakie mamy w Polsce. Wartość 100% to ceny tak jak w Polsce. Kolor zielony oznacza, że pozycja jest tańsza. Kolor czerwony oznacza, że pozycja jest droższa. Im bliżej 0% tym jest taniej.
Noclegi - 160%
Transport - 200%
Jedzenie - 150%

Mapa

 

Mykonos Town (Chora) 

Komentarze (0):

Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy.

Podobne podróże:

Zobacz

Kreta (Grecja)

Zobacz wrzesień 2022

Zobacz

Ateny (Grecja)

Zobacz listopad 2016