• Zaplanowane wyjazdy: Niemcy, Mołdawia, Hiszpania
Korea Południowa i Hong Kong (Chiny)

kwiecień 2018

Słowo wstępu

Korea przywitała mnie deszczem i chłodem. Początkowo byłem przez to trochę negatywnie nastawiony do tego kraju. Ale drugie wrażenie (po powrocie z Hong Kongu) nastawiło mnie pozytywnie :) W Korei nie ma wielu zabytków, dlatego skoncentrowałem się głównie na naturze. Atrakcje turystyczne położone są w dużych odległościach od siebie, przez co sporo czasu spędzałem w komunikacji publicznej. Miasta również są bardzo rozrzucone, szczególnie Pusan. Sam Seul jest jednym z największych miast świata, dojazd z lotniska Incheon do centrum zajmuje ponad 1 godzinę. Ale po Korei podróżuje się łatwo i przyjemnie. Zaskoczyła mnie duża otwartość Koreańczyków, zupełnie inaczej jak u Japończyków. Wiele osób, szczególnie starszych, podchodziło i zagadywało. Co ciekawe dużo osób zna angielski. Korea słynie z dobrych kosmetyków, szczególnie z masek nawilżających i wszelkiego rodzaju kremów do ciała. Ich ceny są 2-3 razy niższe aniżeli w Polsce. W centrum Pusanu są dziesiątki klinik operacji plastycznych. W ogóle Koreańczycy bardzo dbają o swój wygląd, zarówno młodzi, jak i starsi. Niech nie zdziwi Cię mlaskanie, co jest powszechne w Azji Wschodniej. Powszechnym widokiem jest, że może z 60% społeczeństwa nie rozstaje się z telefonem w ręku. Warto pójść do tradycyjnej herbaciarni i skosztować niesamowitych herbat. Ciekawostką jest, że soju (tradycyjny alkohol) jest często tańszy niż napój gazowany. Czego skutkiem jest widok wielu pijanych osób na ulicach. Liczyłem, że przy atrakcjach turystycznych nie będzie wiele ludzi, ale zawsze moje prognozy się nie sprawdzały i były tłumy :) Seulskie metro jest jednocześnie schronem przeciwatomowym, a także znajdują się tam ubrania chroniące przed atakiem chemicznym. Zaskoczyły mnie ceny jedzenia, które są dość wysokie. Dlatego nie próbowałem aż tak wielu dań, jak na przykład w Japonii. Dobre były bibimbap, gimbap, mięsa grillowane, owoce morza i jedzenie uliczne. Jedzenie w restauracjach podawane jest na wielu talerzykach i prawie zawsze jako przystawka podawane jest kimczi (fermentowane lub kiszone warzywa). Makaron najczęściej podawany jest w formie zupy. Rajem jedzeniowym jest Pusan i Seul, tutaj wybór jedzenia jest przeolbrzymi. Jedna rzecz, którą uważam, że jest naprawdę straszna w Korei, to kawa! Kawiarnie są na każdym kroku, ale czarny napój smakuje zupełnie inaczej niż w Europie. Nie jest to mój smak. Poza tym w Korei można często spotkać dziwne kombinacje smaków kawy np. połączenie z tiramisu albo słodkimi ziemniakami. Za to bardzo dobre są słodycze i desery, a także napoje jak np. Tropicana Sparkling czy aloes.

Co do Hong Kongu to spędziłem w nim 3 dni. To miasto robi olbrzymie wrażenie i jeśli tylko masz możliwość zatrzymania się w nim chociażby na jeden dzień, to zrób to. Co szczególnie rzuca się w oczy to duża ilość wieżowców (1. miejsce na świecie), ale przy tym jest bardzo zielono. Szybko można znaleźć azyl od zgiełku, inaczej niż jest np. w Nowym Jorku. Warto przejechać się wąskimi tramwajami, przejść się po wzgórzu Victorii, zobaczyć najpiękniejszego Buddę jakiego widziałem w klasztorze Chi Lin Nunnery, obejrzeć grę świateł na wieżowcach Symphony of Lights codziennie o 20:00, i wiele, wiele innych. Będę chciał tam kiedyś jeszcze wrócić.

Kilka porad (Korea Południowa)

Transport

 • Google Maps w Korei Południowej działają w bardzo okrojonym zakresie. Dlatego polecam bardziej mapę Naver Maps - aplikację, w której zaznaczasz punkt startowy (출발지) i punkt końcowy (도착지). W ten sposób możesz sprawdzić jak dojść pieszo do miejsca, rowerem, samochodem lub publicznym środkiem transportu. A przy tym pokazuje koszty podróży, odległość i czas dotarcia.
 • Polecam kupić kartę prepaidową T Money, np. w sklepach spożywczych. Jej koszt to 4000 KRW. Po zakupie doładowuje się dowolną kwotą (w sklepach lub na stacjach metra). Przez to nie musisz za każdym razem mieć odliczonej kwoty za bilet lub kupować pojedynczych biletów. Poza tym dzięki tej karcie podróżowanie jest tańsze. Można z jej korzystać w bardzo wielu miastach w Korei i np. wyspie Jeju (lista miejscowości podana jest na stronie https://english.visitkorea.or.kr/enu/TRP/TP_ENG_8_1_1.jsp). Poza tym kartą tą w wielu miejscach można płacić za zakupy. Przy wejściu do autobusu lub metra odbija się kartę w czytniku i przy wyjściu również przykłada się kartę do czytnika, wtedy pobierana jest odpowiednia opłata. Co do autobusów, to trzeba wiedzieć, że wchodzi się przednimi drzwiami od kierowcy.
 • Jeśli nie masz karty T Money to np. w Seulu bilety jednorazowe kupuje się na stacjach metra i pobierana jest opłata dodatkowa za bilet (za kartę). Po przejeździe metrem bilet (kartę) zwraca się do maszyny stojącej przy biletomatach (Deposit Refund). Wtedy zwracany jest depozyt.
 • Jeśli nie masz karty T Money i jedziesz autobusem, to odliczone pieniądze za przejazd wrzuca się do przezroczystej skrzynki przy kierowcy, obok podana jest cena przejazdu.
 • W Pusan pojedyncze bilety na metro kupuje się w automatach, które przyjmują maks. 1000 KRW (to jest około 3 zł). Jeśli nie masz takich banknotów, to obok biletomatów są rozmieniarki. W Pusan można kupić bilet całodniowy na metro w cenie około 3 biletów jednorazowych. Ale tak jak pisałem wcześniej - o wiele lepiej zaopatrzyć się w kartę T Money.
 • Biletomaty (miejskie i międzymiastowe) są także w języku angielskim.
 • Informacje na dworcach autobusowych są w języku angielskim tylko w dużych miejscowościach.
 • W Korei istnieje bardzo rozbudowana sieć komunikacji autobusowej. Autobusy kursują często, zarówno w komunikacji publicznej, jak i międzymiastowej. Na trasach międzymiastowych są autobusy zwykłe oraz typu express, w których są trzy siedzenia w rzędzie i są bardziej wygodne.
 • Jeśli masz mobilny Internet polecam zainstalować aplikację KakaoMap, mapę ze scentralizowaną informacją o przejazdach komunikacji w całym kraju (taki odpowiednik Google Maps). Tylko częściowo jest po angielsku, natomiast jest bardzo intuicyjna. Znajdziesz tam informacje jak dostać się z punktu A do B, różnymi środkami transportu oraz przybliżony koszt podróży, a także informacje w czasie rzeczywistym o czasie przyjazdu autobusów.
 • Sieć metra i wyszukiwanie połączeń są dostępne w aplikacji mobilnej KakaoMetro.
 • Przystanki autobusowe są zazwyczaj położone około od 0,5 do 1 km od atrakcji. Nie rozumiem, dlaczego nie podjeżdżają pod same atrakcje.
 • Po wyspie Jeju jeżdżą autobusy międzymiastowe, gdzie można dotrzeć w pobliże większości atrakcji. Linia czerwona autobusów jest linią ekspresową. Więcej informacji o komunikacji znajdziesz na stronie http://blog.trazy.com/getting-around-jeju-island-in-south-korea-public-transportation-transport-info/
 • W autobusach miejskich trzeba wcześniej nacisnąć czerwony przycisk STOP, żeby zasygnalizować chęć wyjścia na konkretnym przystanku. Inaczej może się nie zatrzymać.
 • Z Pusan do Suncheon można dostać się autobusem. Aktualny rozkład jazdy autobusów (również w języku angielskim) znajdziesz na stronach www.kobus.co.kr, www.bustago.or.kr, txbuse.t-money.co.kr. Osoby z zagranicy mogą jedynie zarezerwować bilet, nie jest możliwe na dzień dzisiejszy kupno biletów on-line. Chyba że posiadacie koreańską kartę kredytową. Ja kupowałem bilety na miejscu przeddzień albo w samym dniu wyjazdu, i były miejsca, chociaż niektóre autobusy (szczególnie nie ekspresowe), były pełne.
 • Między Suncheonman Bay Wetland Reserve oraz Suncheon National Garden kursuje nadziemna kolejka SkyCube, która kosztuje 6000 KRW w jedną stronę lub 8000 KRW w dwie strony.
 • Do wioski Nagan Eupseong Folk Village z Suncheon jeżdżą z centrum Suncheon autobusy miejskie i jadą około 50-70 minut.
 • W mieście Boesong ze stacji autobusowej odjeżdżą często bezpośrednio zielone autobusy miejskie do plantacji zielonej herbaty. Najlepiej zapytać kierowcę autobusu czy tam jedzie.
 • Z Boseong do Suncheon jeżdżą autobusy przeciętnie co 20-30 minut. Z Boesong do Busan autobusy międzymiastowe kursują kilka razy dziennie.
 • Odprawa na lotniskach jest bardzo sprawna i trwa szybko, szczególnie na lotach krajowych.
 • Przy nadawaniu bagażu do luku bagażowego na lotach krajowych istnieje dziwny zwyczaj. Trzeba czekać aż nadawany do luku bagaż zostanie sprawdzony. Zazwyczaj trwa to kilka minut. O sprawdzeniu bagażu informuje osoba ze stanowiska nadania bagażu lub czeka się przed ekranem wyświetlającym bagaże i patrzy czy już nasz odjechał, jeśli tak to idziemy do kontroli bezpieczeństwa w celu sprawdzenia bagażu podręcznego.

Informacje praktyczne

 • Polecam turystyczną stronę english.visitkorea.or.kr, gdzie znajdziesz mnóstwo informacji o ciekawych miejscach, jak się do nich dostać i cenach wstępu.
 • Chcąc mieć dostęp do Internetu przez cały czas w Korei Południowej, warto zastanowić się nad kupieniem kieszonkowego Wifi (Wifi Egg lub Pocket Wifi). Więcej informacji oraz rezerwację znajdziesz na stronie blog.trazy.com/pocket-wifi-korea-guide/. Jest to rozwiązanie tanie - około 3 USD dziennie, za które dostaje się 1 GB danych do wykorzystania codziennie. Instrukcje, gdzie i jak odebrać urządzenie (zazwyczaj na lotnisku) dostaniesz w mailu. Wszystko przebiega bardzo szybko. Dodatkowo w zestawie Wifi Egg dostaje się powerbanka. Bardzo polecam wypożyczenie Wifi Egg lub zakup karty sim, szczególnie jeśli zamierzasz korzystać z komunikacji publicznej. W Korei istnieje aplikacja, dzięki której możesz w czasie rzeczywistym dowiedzieć się jak dostać się z dowolnego punktu A do punktu B we wszystkich miastach, ale potrzebny jest dostęp do Internetu. O samej aplikacji napisałem w informacjach o transporcie.
 • Wycieczki z Seulu do strefy DMZ (Strefy Zdemilitaryzowanej) do Strefy Wspólnego Bezpieczeństwa (Panmunjeom - Joint Security Area (JSA)) mogą odbywać się tylko przez akredytowane biura podróży (na przykład www.jsatour.com, www.panmunjeomtour.com, www.go2korea.co.kr). Cieszą się olbrzymią popularnością. Jest kilka rodzajów zwiedzania. Warto odwiedzić stronę Tanie Zwiedzanie, gdzie znajdziesz więcej informacji. Podczas mojego pobytu wycieczki do strefy DMZ były zawieszone, ze względu na odbywające się rozmowy pokojowe.
 • Kontakty elektryczne są takie same jak w Polsce.
 • Z mojego doświadczenia wynika, że tylko bankomaty w KEB Banku (tzw. global ATM) obsługiwały polskie karty MasterCard i Visa. Karty debetowe/kredytowe w hotelach, restauracjach i sklepach działają bez problemu. Wymiana pieniędzy odbywa się w bankach, jest po bardzo korzystnym kursie i odbywa się szybko.
 • Toalety są bezpłatne, najczęściej są na stacjach metra, w bankach, przy atrakcjach turystycznych, w sumie jest ich bardzo dużo.
 • Łazienki w hotelach najczęściej nie mają przegród między sedesem a prysznicem, przez co cała łazienka jest zalewana. Poza tym w każdym hotelu, w którym byłem były również kosmetyki do pielęgnacji ciała. W hotelach lub pensjonatach, w których byłem, ale także w niektórych tradycyjnych restauracjach/herbaciarniach buty zostawia się przy wejściu.
 • Za jedzenie w restauracjach najczęściej płaci się przy wyjściu lub podchodzi się do osoby, która nas obsługiwała.
 • Woda w restauracjach najczęściej jest za darmo. Dystrybutory są często ustawione z boku i często należy samemu się obsłużyć. Podchodzisz, bierzesz metalowy najczęściej kubek i nalewasz.

Kilka porad (Hong Kong)

Transport

 • Z lotniska do centrum miasta jeździ szybki pociąg Airport Express. Bilet kosztuje taniej, jeśli kupuje się bilet wspólny dla np. dwóch osób. W tym wypadku kosztuje 170 HKD, natomiast bilet za jedną osobę kosztuje dla porównania 115 HKD. W cenie biletu jest darmowy Shuttle Bus z dworca Hong Kong Station rozwożący po wielu hotelach prosto ze stacji Hong Kong Station (możesz wsiąść do dowolnego autobusu) oraz z tych samych hoteli na stację Hong Kong Station (żeby wsiąść do autobusu nie trzeba mieć biletu). Jeśli wracasz na lotnisko tego samego dnia co przyjechałeś, to powrót Airport Expressem jest w cenie biletu wcześniej zakupionego.
 • Metro w Hong Kongu jest bardzo dobrze oznaczone, łatwo się poruszać i można dotrzeć nim do większości atrakcji turystycznych. Najlepiej kupić wcześniej Octopus Card. Kosztuje 150 HKD, w tym 50 HKD jest depozytu zwrotnego. Dzięki niej nie trzeba tracić czasu na kupowanie pojedynczych biletów. Karty są do kupienia na stacjach metra. Poza tym kartą Octopus możesz płacić w sklepach spożywczych. Cena przejazdu jest niższa niż w przypadku kupowania pojedynczych biletów tradycyjnych. Najtańsze są przejazdy tramwajami (2,5 HKD oraz promy między wyspami 3,5 HKD). Karty Octopus zwraca się w punktach obsługi na stacjach metra, gdzie zwracany jest depozyt, ale pobierana jest prowizja 9 HKD od każdej karty.
 • Przy przylocie do Hong Kongu dostaje się na lotnisku kartkę, która trzeba koniecznie okazać przy wyjeździe.

Informacje praktyczne

 • Hong Kong jest drogim miastem. Szczególnie jedzenie jest drogie. Najtańszy obiad to koszt około 30-50 PLN.
 • Miasto jest bardzo przyjazne turystom i łatwe w poruszaniu się.
 • Widok na tarasie widokowym z dachu centrum handlowego jest ładny, ale ładniejszy jest widok z pobliskiej ścieżki Lugard Road.

Koszty podróży

Poniżej znajduje się moje bardzo subiektywne porównanie cen zastanych w miejscu podróży do cen jakie mamy w Polsce. Wartość 100% to ceny tak jak w Polsce. Kolor zielony oznacza, że pozycja jest tańsza. Kolor czerwony oznacza, że pozycja jest droższa. Im bliżej 0% tym jest taniej.
Noclegi - 90%
Transport - 140%
Jedzenie - 160%
Bilety wstępów - 100%

Plan podróży

# Plan
Dzień 1Wczesny przylot do Seulu bezpośrednio z Warszawy.
Pozostawienie bagaży w pokoju, w apartamencie przy lotnisku, przejazd do miasto i zwiedzanie:
- dzielnica Hongdae, w jej okolicach rosną wiśnie,
- park Seoul Forest, gdzie również rosną wiśnie,
- stacja metra Gangnam, gdzie jest m.in. rzeźba,
- powrót do pokoju przy lotnisku.
Dzień 2Wczesny wylot do Hong Kongu. Zakwaterowanie w hotelu w centrum. Spacer po centrum:
- świątynia Man Mo,
- przejazd najdłuższymi schodami ruchomymi na świecie Central Mid-Levels Escalator,
- przejście pod budynek HSBC i okolice przystani Central Piers.
Dzień 3Dalsze zwiedzanie Hong Kongu:
- mural na Graham Street,
- przejazd metrem do ogrodu Nan Lian i klasztoru Chi Lin Nunnery,
- przejazd metrem i wspinaczka do Sha Tin - świątyni 10.000 Buddów,
- przejazd metrem do Ngong Ping 360 - kolejki linowej w pobliżu lotniska, zwiedzanie Buddy na wzgórzu Tian Tan i okolicznej świątyni, - przejazd metrem w okolice Hong Kong Cultural Centre, skąd odbywa się pokaz świateł "Symphony of Lights" na wieżowcach codziennie o godz. 20:00. W pobliżu znajduje się Aleja Gwiazd m.in. z Brucem Lee, ale podczas mojego pobytu była w remoncie.
Dzień 4Dalsze zwiedzanie Hong Kongu:
- przejażdżka wąskim tramwajem w centrum,
- przejazd metrem do Yick Cheong Building - obdrapanych starych wieżowców, bardzo futurystycznych,
- przejście do One Island East, gdzie jest możliwość darmowego obejrzenia panoramy miasta z 37 piętra budynku,
- przejazd do Causeway Bay (nic ciekawego),
- przejazd do Hong Kong Park,
- wjazd tramwajem na wzgórze Wiktorii i widok z dachu centrum handlowego,
- długi spacer powrotny widokową ścieżką Lugard Road - bardzo mocno polecam!
Dzień 5Przylot około 14:00 z Hong Kongu do Pusan. Zakwaterowanie w hotelu w pobliżu stacji metra Seomyeon (po drodze kupno biletów autobusowych do Suncheon na następny dzień na stacji Busan West Bus Terminal). Zwiedzanie Pusanu:
- przejazd do kolorowej dzielnicy Gamcheon Culture Village,
- spacer do Jagalchi Market na świetny targ rybny, gdzie można spróbować bardzo świeżych owoców morza,
- spacer po rozświetlonych i handlowych okolicach Gukje Market.
Dzień 6Poranny wyjazd ekspresowym autobusem Suncheon (około 2,5 godz.), zostawienie bagaży i zwiedzanie: - ogrody Suncheon Bay Garden State i przejście świetnym mostem,
- przejazd nadziemną kolejką do Suncheon Bay Waterland Reserve,
- bardzo wietrzny spacer przez bagna w Suncheon Bay Waterland Reserve oraz męczące wejście na wzgórze z punktem obserwacyjnym, skąd rozpościera się piękny widok na rezerwat.
Dzień 7Ze względu na duży deszcz późne wyjście na miasto. Zwiedzanie:
- planu filmowego Suncheon Filing Location,
- ponad godzinny przejazd autobusem miejskim do skansenu Nagan Eupseong Folk Village.
Dzień 8Wymeldowanie się i zostawienie bagaży w pensjonacie. Przejazd z Suncheon do Boseong Bus Terminal. Dalej przejazd autobusem miejskim do pięknej plantacji zielonej herbaty Boseong Green Tea Plantation (Daehan Dawon Tourist Tea Plantation) oraz pobliskiego lasu bambusowego. Powrót na dworzec autobusowy w Boseong. Przejazd do Suncheon. Wzięcie bagaży i przejazd z Suncheon Bus Terminal do Busan West Bus Terminal (Sasang). Zakwaterowanie w hotelu i nocne zwiedzanie świątyni Samgwangsa. Powrót i spacer po kolorowych okolicach Seomyeon.
Dzień 9Zwiedzanie Pusanu:
- zwiedzenie świątyni Samgwangsa w ciągu dnia.
- długi przejazd do świątyni na klifie Haedong Yonggungsa,
- przejazd do Dongbaek Park, przejście się klifami i wieczorne podziwianie wieżowców z okolic Bay 101 oraz kolorowego mostu.
Dzień 10Poranny wylot z Pusanu na wyspę Jeju. Zakwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie: - przejazd (ponad godzinę) do Seongsan Ilchulbong, wejście na wzgórze oraz zwiedzanie okolicy, w pobliżu kobiety łowią rękoma owoce morza oraz zbierają wodorosty,
- przejście się dziwną długą plażą,
- przejazd autobusem miejskim do latarnia morskiej na klifie i domu z piernika (długi spacer powrotny przystanku autobusowego do Jeju) i powrót do hotelu w Jeju.
Dzień 11Zwiedzanie południowej części wyspy:
- Jusangjeollidae - klify z zastygłej gwałtownie lawy (przypominające bazalt), w pobliżu jest fajny park z palmami i figurkami,
- długi przejazd wolnym autobusem do parku z wodospadem Cheonjiyeon, spacer po parku skąd widać w oddali wodospad. Wodospad można oglądać z bliska, ale trzeba zejść na dół i zapłacić.
- spacer do wodospadu Jeongbang - jedynego wodospadu w Azji wpadającego do oceanu,
- powrót do miasta Jeju i zakupy m.in. maseczek do testów.
Dzień 12Zakupy z rana i luźny dzień odpoczynku. Popołudniowy wylot do Suelu. Zakwaterowanie w okolicach stacji metra Hoehyeon. Wieczorny spacer po rozświetlonym handlowym centrum miasta Myeongdong, gdzie jest mnóstwo restauracji i sklepów, szczególnie z kosmetykami.
Dzień 13Zwiedzanie starej części miasta:
- pałac Gyeongbokgung
- spacer po Bukchon Hanok Village z tradycyjną zabudową i np. bardzo dobrymi herbaciarniami,
- zwiedzanie Changdeok Palace & Secret Garden,
- spacer w okolice Insa-dong,
- spacer do dzielnicy Myeongdong.
Dzień 14Luźny dzień. Przejazd do sklepu forU, gdzie są duże rabaty na koreańskie kosmetyki i zakupy. Przejazd do futurystycznego centrum wystawienniczego Dongdaemun Design Plaza i włóczenie się po okolicach.
Dzień 15Wczesny wylot bezpośrednio z Seulu do Warszawy.

Mapa

Hong Kong Wyspa Hong Kong Dzielnica Yau Tsim Mong Ogród Nan Lian i klasztor Chi Lin Klasztor Sha Tin (Man Fat Sze) / Świątynia 10000 Buddów Wyspa Lantau i Budda Tian Tan Jedzenie Korea Południowa Seul - pałac Gyeongbok (Gyeongbokgung / 경복궁) Seul - pałac Changdeokgung i Huwon (Secret Garden / 창덕궁과 후원) Seul - wioska Bukchon Hanok (북촌한옥마을) Seul - dzielnica Gangnam-gu (강남구) Seul - dzielnica Hongdae (홍대) Seul - park Seoul Forest (서울숲) Seul - okolica Myeongdong (명동) Seul - Dongdaemun Design Plaza (동대문 디자인 플라자) Pusan - Gamcheon Culture Village (부산 감천문화마을) Pusan - targ rybny Jagalchi (부산 자갈치시장) i okolice Pusan - świątynia Samgwangsa (삼광사) Pusan - świątynia Haedong Yonggungsa (해동 용궁사) Pusan - dzielnica Haeundae (해운대구) Pusan - okolice Seomyeon (서면) Suncheonman Bay National Garden (순천만국가정원) Suncheonman Bay Wetland Reserve (순천만습지 (구, 순천만자연생태공원)) Suncheon Open Film Location (순천 드라마 촬영장) Naganeupseong Folk Village (낙안읍성) Plantacja herbaty Daehan Dawon (Boseong Green Tea Plantation) (보성녹차밭 대한다원) Wyspa Czedżu (Jeju) - Seongsan Ilchulbong (성산일출봉) i plaża Gwangchigi (광치기해변) Wyspa Czedżu (Jeju) - Seopjikoji (섭지코지) Wyspa Czedżu (Jeju) - klify Daepo Jusangjeolli (주상절리(대포동지삿개)) Wyspa Czedżu (Jeju) - wodospad Cheonjiyeon (천지연폭포) Wyspa Czedżu (Jeju) - wodospad Jeongbang 正房瀑布 Jedzenie
 

Hong Kong

 

Wyspa Hong Kong

 

Dzielnica Yau Tsim Mong

 

Ogród Nan Lian i klasztor Chi Lin

 

Klasztor Sha Tin (Man Fat Sze) / Świątynia 10000 Buddów

 

Wyspa Lantau i Budda Tian Tan

 

Jedzenie

 

Korea Południowa

 

Seul - pałac Gyeongbok (Gyeongbokgung / 경복궁)

 

Seul - pałac Changdeokgung i Huwon (Secret Garden / 창덕궁과 후원)

 

Seul - wioska Bukchon Hanok (북촌한옥마을)

 

Seul - dzielnica Gangnam-gu (강남구)

 

Seul - dzielnica Hongdae (홍대)

 

Seul - park Seoul Forest (서울숲)

 

Seul - okolica Myeongdong (명동)

 

Seul - Dongdaemun Design Plaza (동대문 디자인 플라자)

 

Pusan - Gamcheon Culture Village (부산 감천문화마을)

 

Pusan - targ rybny Jagalchi (부산 자갈치시장) i okolice

 

Pusan - świątynia Samgwangsa (삼광사)

 

Pusan - świątynia Haedong Yonggungsa (해동 용궁사)

 

Pusan - dzielnica Haeundae (해운대구)

 

Pusan - okolice Seomyeon (서면)

 

Suncheonman Bay National Garden (순천만국가정원)

 

Suncheonman Bay Wetland Reserve (순천만습지 (구, 순천만자연생태공원))

 

Suncheon Open Film Location (순천 드라마 촬영장)

 

Naganeupseong Folk Village (낙안읍성)

 

Plantacja herbaty Daehan Dawon (Boseong Green Tea Plantation) (보성녹차밭 대한다원)

 

Wyspa Czedżu (Jeju) - Seongsan Ilchulbong (성산일출봉) i plaża Gwangchigi (광치기해변)

 

Wyspa Czedżu (Jeju) - Seopjikoji (섭지코지)

 

Wyspa Czedżu (Jeju) - klify Daepo Jusangjeolli (주상절리(대포동지삿개))

 

Wyspa Czedżu (Jeju) - wodospad Cheonjiyeon (천지연폭포)

 

Wyspa Czedżu (Jeju) - wodospad Jeongbang 正房瀑布

 

Jedzenie 

Komentarze (0):

Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy.