• Zaplanowane wyjazdy: Włochy, Macedonia Północna, Armenia, Indie
Praga (Czechy)

listopad 2021

Słowo wstępu

To była moja druga wizyta w stolicy południowych sąsiadów. Tym razem spędziłem 3 dni w Pradze. Dojazd autem z centrum Polski zajmuje około 5-6 godzin. Pogoda nie była zachęcająca, było szaro i deszczowo. Mimo to, turystów było pełno. Nie spotkałem się z niechęcią do Polaków wśród Czechów, jak to się czasami mówi w naszym kraju, wręcz przeciwnie. Nie udało mi się wykąpać w wannie wypełnionej piwem, dlatego będę chciał jeszcze tutaj kiedyś wrócić :)

Kilka porad

Transport

  • Winiety w Czechach od 2021 r. są elektroniczne. Można je kupić na oficjalnej stronie edalnice.cz/pl/. Wystarczy podać kraj rejestracji pojazdu i numer rejestracyjny. Na autostradach w Czechach są radary, więc warto uważać.

Informacje praktyczne

  • Ze względu na obostrzenia związane z COVID-19, aby wjechać do Czech, należy przed wylotem obowiązkowo wypełnić online elektroniczny formularz lokalizacyjny. Instrukcję wypełnienia można zobaczyć m.in. na stronie Biura Podróży ITAKA. Po wypełnieniu otrzymuje się kod QR. Po wypełnieniu otrzymasz kod QR, który powinieneś mieć przy sobie podczas podróży samolotem.
  • Istnieje konieczność zakładania maseczek zakrywających usta i nos w przestrzeni publicznej (typu co najmniej FFP2). Szczegóły na temat obostrzeń w Czech znajdują się na stronie polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych.
  • Aktualne informacje na temat podróżowania do Czech można znaleźć na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Koszty podróży

Poniżej znajduje się moje bardzo subiektywne porównanie cen zastanych w miejscu podróży do cen jakie mamy w Polsce. Wartość 100% to ceny tak jak w Polsce. Kolor zielony oznacza, że pozycja jest tańsza. Kolor czerwony oznacza, że pozycja jest droższa. Im bliżej 0% tym jest taniej.
Noclegi - 120%
Jedzenie - 100%
Bilety wstępów - 100%

Mapa

 

Spacer po mieście

 

Jedzenie 

Komentarze (0):

Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy.

Podobne podróże:

Zobacz

Praga (Czechy)

Zobacz wrzesień 2009