• Zaplanowane wyjazdy: na razie bez planów
Dubaj (Zjednoczone Emiraty Arabskie)

marzec 2017

Słowo wstępu

Dubaj zaskakuje pod kilkoma względami. Przede wszystkich miałem wrażenie, że większość mieszkańców to Filipińczycy lub Hindusi, a także ogrom Europejczyków. Co ciekawe jest to miasto niesamowicie czyste, nawet w Japonii nie było takiej dbałości. Byłem już w kilku krajach arabskich, ale w żadnym z nich ludzie nie byli tak uczciwi jak w ZEA. Temperatura 34*C w marcu szybko przysmażyła moją białą skórę, dopiero na następny dzień zaopatrzyłem się w filtry :) Ilość zaczętych nowych budów robi wrażenie. Okolice Burj Khalifa a szczególnie okolice Dubai Mariny zaskakują rozmachem inwestycji. Plaże przy Burj Al Arab w Dubaju są szerokie i długie, a woda przezroczysta - tak jakoś ładnie. Czuć bogactwo w mieście, i to takie urządzone ze gustem. Widać też, że to Dubaj jest oparty na handlu - centra handlowe są prawie na każdym kroku. Wystarczy wyjechać niedaleko poza granice, że zobaczyć pustynie. Jest to miejsce godne odwiedzenia na co najmniej 3 dni.

Kilka porad

Transport

  • Jeśli lecisz na lotnisko Al Maktoum International Airport-DWC (DWC), gdzie lata WizzAir, to warto wiedzieć, że jest ono słabo skomunikowane z miastem. Między lotniskiem a stacją metra Ibn Battuta kursują tylko autobusy, ale co godzinę i to tylko do późnego wieczora. Jeżeli przylatujesz w nocy do Dubaju na lotnisko DWC, to warto zastanowić się nad taksówką. Przejazd w 2017 r. z lotniska DWC w okolice Dubai Marina, czyli około 40 km, kosztował około 100 dirhamów (ok. 110 zł).
  • Wydrukowany po odprawie bilet WizzAira nie jest akceptowany na lotnisku DWC (w przeciwieństwie do całej Unii Europejskiej). Trzeba z tym biletem pójść do miejsca nadawania bagażu rejestrowanego i wymienić go na tradycyjny bilet. Ale wcześniej trzeba się ustawić w około 1 godzinnej kolejce. Warto wziąć to pod uwagę i być co najmniej 2 godziny przed odlotem.
  • Ze względu na to, że Dubaj to bardzo duże miasto, a metro nie wszędzie dojeżdża, to warto czasami jeździć taksówkami. Są one stosunkowo tanie. I trzeba przygotować się na dużo chodzenia.

Inne

  • Warto przed przyjazdem zaopatrzyć się w filtry do opalania (co najmniej 30). Na miejscu są bardzo drogie.
  • Czekolady z mleka wielbłądziego można kupić m.in. w Dubai Mall, Mall of the Emirates, na lotnisku DWC.

Koszty podróży

Poniżej znajduje się moje bardzo subiektywne porównanie cen zastanych w miejscu podróży do cen jakie mamy w Polsce. Wartość 100% to ceny tak jak w Polsce. Kolor zielony oznacza, że pozycja jest tańsza. Kolor czerwony oznacza, że pozycja jest droższa. Im bliżej 0% tym jest taniej.
Noclegi - 160%
Transport - 140%
Jedzenie - 160%
Bilety wstępów - 160%

Mapa

 

Burj Khalifa, Dubai Mall i okolice

 

Dubai Marina i okolice

 

Metro

 

Burj Al Arab i plaże obok

 

Souk Madinat Jumeirah

 

Stary Dubaj - dzielnice Deira i Bur Dubaj

 

Mall of the Emirates

 

Pozostałe zdjęcia

 

Jedzenie 

Komentarze (0):

Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy.

Podobne podróże:

Zobacz

Zjednoczone Emiraty Arabskie

Zobacz marzec 2022