• Zaplanowane wyjazdy: na razie bez planów
Dania

grudzień 2016

Słowo wstępu

Kopenhaga jest chyba najciekawszą skandynawską stolicą. Szkoda tylko, że nie miałem okazji zobaczyć miasta przy niebieskim niebie. Pierwsza rzecz jaka przykuła moją uwagę, to bardzo dobrze rozwinięta infrastruktura rowerowa. W Kopenhadze zwraca uwagę również specyficzna duńska architektura nowoczesna - minimalistyczna i funkcjonalna (sami Duńczycy nazywają ją zrównoważoną). Ze względu na bardzo wysokie ceny, niestety, nie spróbowałem zbytnio duńskich dań. Wiem jedynie, że pieczywo mają bardzo dobre :)

Kilka porad

Transport

  • Dojazd z Kopenhagi do białego klifu Mons Klint komunikacją publiczną nie jest łatwy, dlatego lepiej wypożyczyć auto. Tym bardziej, że autostrady w Danii są darmowe.
  • Komunikacja publiczna w Kopenhadze jest bardzo droga. Jeśli więc nie nocujecie poza centrum, to warto zaopatrzyć się w kartę CityPass 24- lub 72-godzinną. Jest ważna na wszystkie środki transportu (autobusy, metro, wszystkie pociągi).

Koszty podróży

Poniżej znajduje się moje bardzo subiektywne porównanie cen zastanych w miejscu podróży do cen jakie mamy w Polsce. Wartość 100% to ceny tak jak w Polsce. Kolor zielony oznacza, że pozycja jest tańsza. Kolor czerwony oznacza, że pozycja jest droższa. Im bliżej 0% tym jest taniej.
Noclegi - 170%
Transport - 180%
Jedzenie - 200%
Bilety wstępów - 180%

Mapa

 

Kopenhaga - Port Nyhavn

 

Kopenhaga - Ogrody Tivoli

 

Kopenhaga - Fort Kastellet i okolice

 

Kopenhaga - Christiansborg i okolice

 

Kopenhaga - Plac Radhuspladsen i okolice

 

Kopenhaga - Deptak Stroget i okolice

 

Kopenhaga - Wolne Miasto Christiania

 

Kopenhaga - pozostała część miasta

 

Kościół Elmelunde

 

Møns Klint - biały klif

 

Jedzenie 

Komentarze (0):

Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy.