USA (stany Nowy Jork, Kolorado, Utah, Wyoming) i Kanada

sierpień 2016

USA Kanada

Nowy Jork (stan)
Kolorado
Utah
Wyoming

Słowo wstępu

To była moja kolejna podróż do Ameryki. Ten wyjazd był jednym z najbardziej udanych w moim życiu. Stany Zjednoczone mają przepiękną przyrodę i polecam zobaczyć ją na własne oczy. Tym razem skoncentrowałem się na amerykańskim paśmie Gór Skalistych i okolicach. Spotkanie z wieloma dzikimi zwierzętami w parku Yellowstone jest niesamowitym przeżyciem. Wodospad Niagara, o którym wcześniej słyszałem opinie, że jest komercyjny, okazał się świetnym miejscem. Nowy Jork widziałem już wcześniej i cały czas jest wyjątkowy :) Odwiedziłem również parki narodowe Arches i Canyonlands, w których byłem w 2010 roku, i zdania nie zmieniłem, że są nadzwyczajne. Mam nadzieję, że kiedyś uda mi się udać na dłuższy trekking w południowe części Utah i północne Arizony, które obfitują w przepiękne formacje skalne. Co do Kanady, drugiego największego kraju świata, to zobaczyłem tylko znikomy wycinek - miasto Toronto. Jeśli przyroda w Kanadzie wygląda jak u południowego sąsiada, no to jest szansa, że wrócę :)

Kilka porad

Transport

  • W USA komunikacja publiczna, poza największymi miastami, jest bardzo słaba. Najwygodniej jest wypożyczyć auto. Jeśli wybierasz się w rejony górskie szczególnie jak Yellowstone, czy Góry Skaliste to warto wziąć samochód z większym silnikiem np. SUV'a.

Inne

  • W namiot i sprzęt pod namiot można tanio zaopatrzyć się w Walmart'ach Supercenter. Wyjątek stanowią śpiwory przystosowane do niskich temperatur.
  • Ceny noclegów w Nowym Jorku są wysokie. Na stronach rezerwacyjnych typu Booking.com w przeddzień lub kilka dni wcześniej można spotkać się z dużymi promocjami hoteli na Manhattanie, szczególnie przy Times Square. Warto sprawdzać to na bieżąco.
  • Jeśli planujesz przyjechać późno na nocleg w motelu lub na polu namiotowym, których recepcja nie działa 24 godziny na dobę, to często klucze z instrukcją są zostawiane przy recepcji. Warto wcześniej dowiedzieć się jak to działa w konkretnym miejscu.

Plan podróży

# Plan
Dzień 1Przylot po południu do Nowy Jorku:
- zameldowanie się w hotelu i zostawienie rzeczy;
- przejazd pod Brooklyn Bridge i spędzenie wieczoru w tym miejscu.
Dzień 2Wczesny wylot z Nowego Jorku do Buffalo:
- wypożyczenie samochodu na lotnisku.
Wyjazd do Kanady do Toronto:
- przepłynięcie promem na Ward's Island, wypicie kawy i powrót do miasta;
- spacer po centrum Toronto;
- St. Lawrence Market (nie polecam);
- The Distillery Historic District.
Przejazd do miasta Niagara Falls po stronie kanadyjskiej nad Wodospad Niagara (widok nocą).
Powrót do USA i do hotelu w Buffalo
Dzień 3Przejazd do miasta Niagara Falls po stronie amerykańskiej nad Wodospad Niagara. Oprócz zwiedzania z góry, dodatkowo przepłynięcie promem pod wodospady.
Zakupy w outlecie - specjalnie mniej ubrań wziąłem z Polski ;)
Oddanie auta w wypożyczalni na lotnisku.
Powrót do hotelu w Buffalo.
Dzień 4Wczesny wylot z Buffalo do Denver z przesiadką w Chicago.
Wypożyczenie auta Nissan Rouge (polecam SUVy ze względu na bardzo górzyste tereny w stronę Utah).
Zakupy w Wallmarcie całego ekwipunku do spania pod namiotem, z wyjątkiem śpiworu przywiezionego z Polski.
Niestety samolot miał kilkugodzinne opóźnienie i dlatego nie do końca udał się plan zwiedzania w tym dniu. Planowałem przejechać podrzędnymi drogami z Colorado Springs do Aspen przez Góry Skaliste oraz zobaczyć miasteczko Fairplay (które było inspiracją dla miasteczka South Park). Niestety dzień okazał się zbyt krótki, i do Glenwood Springs pojechałem autostradą przez Denver.
Zwiedzanie Garden of the Gods w Colorado Springs.
Nocleg w pięknym Glenwood Springs.
Dzień 5 Przejazd do Handing Lakes (ze względu na duże zainteresowanie tym miejscem polecam wczesny wyjazd) i około 3 godzinny trekking.
Przejazd do parku narodowego Black Canyon of the Gunnison do jej północnej części (North Rim), mniej odwiedzanej. Park jest dosyć mały, więc dużo czasu na zwiedzanie nie potrzeba. Droga do i po parku jest częściowo gruntowa.
Przejazd do Colorado National Monument (dla zainteresowanych podlega pod Annual Pass).
Późny przyjazd do Moab w Utah i zakwaterowanie na polu namiotowym w pobliżu parku Arches.
Dzień 6Przejazd do parku narodowego Arches National Park i zwiedzenie m.in.:
- Park Avenue,
- Balanced Rock,
- dłuższy trekking do Eye of the Whale Arch (dojazd możliwy jest tylko samochodami terenowymi z bardzo wysokim podwoziem),
- North i South Window,
- Delicate Arch Viepoint,
- Sand Dune Arch,
- Broken Arch,
- częściowo Devils Garden Trailhead.
Przejazd po południu do parku narodowego Canyonlands i zwiedzanie m.in.:
- kanion w okolicach Visitor Center;
- Shafer Canyon Overlook,
- Mesa Arch,
- Green River Overlook,
- Grand View Point.
Późny przyjazd do Torrey i nocleg.
Dzień 7Przejazd z Torrey do parku narodowego Capitol Reef i zwiedzanie parku w okolicach drogi numer 24. Przejazd drogą Scenic Drive do Pioneer Register, skąd dalej był godzinny trekking do Tanks.
Przejazd do Mirror Lake Scenic Byway przez okolice Salt Lake City. Oprócz Mirror Lake, zobaczyłem jeszcze Pass Lake oraz Butterfly Lake.
Przejazd do Kammerer w Wyoming i nocleg.
Dzień 8Wczesny przejazd do Jackson i drugie śniadanie w tym ładnym mieście.
Przejazd do parku narodowego Grand Teton i zwiedzenie m.in.:
- T.A. Moulton Barn;
- Jenny Lake, przepłynięcie promem na trekking w górach do Inspiration Point i powrót;
- Willow Flats Overlook.
W czasie mojego zwiedzania park Grand Teton był w dużej części przysłonięty smogiem. W tym dniu, w południowej części sąsiedniego parku Yellowstone wybuchły duże pożary. Przez to też droga z Grand Teton do Yellowstone była zamknięta jeszcze przez wiele dni. Pojechałem do najbliższgo następnego wjazdu do parku Yellowstone, który prowadzi przez Idaho do West Yellowstone (około 2,5-3 godzin do wjazdu do parku). Kolejne 3 noce były pod namiotem w Grant Village Campground. Ze względu na bardzo duże rozmiary tego parku polecam spanie na terenie parku lub ewentualnie w West Yellowstone. Dla planujących spanie pod namiotem, w sierpniu temperatury nocą były do -5*C, więc warto się przygotować.
Dzień 9Zwiedzanie południowej, zachodniej i północno-zachodniej części parku narodowego Yellowstone (od Grant Village do miasta Gardiner w Montanie). Nocleg pod namiotem w Grant Village.
Dzień 10Zwiedzanie wschodniej i północno-wschodniej części parku Yellowstone (od Grant Village do miasta Silver Gate w Montanie) i częściowo przejazd trasą widokową BearTooth Hwy poza parkiem. Ponadto przejazd wieczorem do West Yellowstone na ciepłe jedzenie. Nocleg pod namiotem w Grant Village.
Dzień 11Bardzo wczesny wyjazd z parku Yellowstone do Denver. Ze względu na zamknięty południowy wjazd jechałem do Boulder przez miasto Cody, co zajęło mi około 10 godzin drogi. Spacer i jedzenie w Boulder. Nocleg w Longmont.
Po drodze mija się ciekawy Wind River Canyon oraz Hell's Half Acre.
Dzień 12Przejazd do parku narodowego Gór Skalistych (Rocky Mountain). Zwiedzenie: Sprague Lake, Bear Lake, Nymph Lake, Dream Lake, Moraine Park, Many Parks Curve Overlook. Ze względu na fatalną pogodę (olbrzymie opady deszczu) jaka pojawiła się przy Dream Lake nie kontynuowałem dalszego trekkingu. Dla zainteresowanych wspomnę, że parking przy Bear Lake jest niesamowicie mocno oblegany, przez ponad godzinę nie byłem w stanie zaparkować na żadnych z bliższych parkingów. Dlatego jeżeli nie zastanie się tam miejsca należy udać się od razu do punktu "Park & Ride" znajdującym się w pobliżu Glacier Basin i stamtąd przyjechać autobusem.
Przejazd do hotelu w mieście Denver, zostawienie rzeczy. Oddanie samochodu w wypożyczalni. Przejazd na lotnisko a stamtąd transfer do hotelu (bez bagaży).
Dzień 13Bardzo wczesny wylot z Denver do Nowego Jorku (bezpośrednio). Zakwaterowanie przy Times Square (często można znaleźć duże promocje w ostatniej chwili). Spacer głównie po Dolnym Manhattanie i zakupy.
Dzień 14Spacer po Manhattanie i po południu wyjazd na lotnisko JFK. Nocny wylot bezpośrednio do Warszawy.

Mapa podróży 

Kanada

 

Toronto

 W wypożyczalni w Buffalo dostałem chyba jeden z najbrzydszych samochodów świata - Kia Soul... I tak zaczął się wyjazd do Toronto.
 Widok na Toronto z wyspy Ward's Island
 Kawiarnia na wyspie Ward's Island
 Ładne drzewa rosnące na Ward's Island
 Tramwaje w Toronto
 Centrum biznesowe miasta
 Tunel pod drogą
 Muzeum 'Hockey Hall of Fame' poświęcone hokejowi
 Mural na Gooderham Building
 Gooderham Building
 Targ St. Lawrence Market
 Targ St. Lawrence Market
 Ładna kamienica przy Front Street
 Na zdjęciu pomnik Serca. Distillery District - bardzo dobrze zachowana dawna dzielnica przemysłowa, obecnie z wieloma kafejkami, restauracjami lub sklepami.
 Fabryki dawnej gorzelni Gooderham & Worths. Distillery District - bardzo dobrze zachowana dawna dzielnica przemysłowa, obecnie z wieloma kafejkami, restauracjami lub sklepami.
 Napis Love. Distillery District - bardzo dobrze zachowana dawna dzielnica przemysłowa, obecnie z wieloma kafejkami, restauracjami lub sklepami.
 Wejście do jednej z restauracji. Distillery District - bardzo dobrze zachowana dawna dzielnica przemysłowa, obecnie z wieloma kafejkami, restauracjami lub sklepami.
 Jedna z ładniejszych uliczek Toronto.
 Jestem Kanadyjczykiem na fladze Kanady
 

Wodospad Niagara (Niagara Falls)

 Podświetlany wodospad Niagara widziany od strony kanadyjskiej.
 Podświetlany wodospad Niagara widziany od strony kanadyjskiej.
 

Stan Nowy Jork

 

Wodospad Niagara (Niagara Falls)

 Wodospad Niagara widziany z wieży obserwacyjnej. Po prawej stronie Kanada.
 Olbrzymie ilości wody w wodospadzie Niagara.
 Prom płynący pod wodospady Niagara.
 Jeden z wodospadów widziany z promu.
 Wodospad Niagara
 Podwójna tęcza przy największym wodospadzie.
 Turyści robiący zdjęcia zaparowanemu wodospadowi.
 Suszenie butów po bliskim kontakcie z wodospadem...
 

Nowy Jork (miasto)

 Brooklyn Bridge o zachodzie Słońca
 Financial District na Manhattanie widziany z Brooklyn Bridge Park
 Brooklyn Bridge nocą
 Financial District na Manhattanie, po prawej One World Trade Center
 Manhattan Bridge widziany z Washington Street
 Znak OY/YO w Main Street Park na Brooklynie
 Globusy przy Battery Park z widokiem na One World Trade Center
 Historyczna Stone Street na Manhattanie
 Fulton Street na Manhattanie
 Prier 15 na Manhattanie
 W oddali widać Brooklyn Bridge
 Rzeźba Red Cube przy Liberty St
 Narodowe miejsce pamięci ofiar terroryzmu 11 września (9/11 Memorial)
 Stacja PATH World Trade Center z One World Trade Center w tle
 Świetlik na stacji PATH World Trade Center, przez który widać One World Trade Center
 Mały Smart nowojorskiej policji
 Dzielnica Małe Włochy na Manhattanie
 Graffiti Statuy Wolności w dzielice Little Italy
 Ciekawa kamienica na Manhattanie
 Kamienica, w której mieszkali bohaterowie serialu "Przyjaciele"
 Całe masy metalowych schodów w Dzielnicy Chińskiej
 W Nowym Jorku jest nadzwyczaj dużo widocznych Żydów
 Wyjście ze stacji metra przy Times Square
 Times Sqaure nocą
 Reklamowe neony przy Times Sqaure
 Times Sqaure za dnia
 Masy ludzi przewijające się przez Manhattan
 Ekran z amerykańską flagą przy Times Sqaure
 Stare kamienice w okolicach Times Sqaure
 Policjanci na koniach
 Bryant Park
 Nowojorczycy grający w ping ponga w Bryant Park
 Chrysler Building widoczny w tle
 Biblioteka publiczna New York Public Library
 Piesi odbijający się od witryn
 Flagi przy Piątej Alei z katedrą św. Patryka w tle
 Rockefeller Center
 Studia NBC
 Manekiny w kapeluszach z budynkiem teatru Radio City w tle
 Drapacze chmur na Manhattanie
 Rzeźba "LOVE" przy Szóstej Alei i 55 St
 Neon restauracji Brooklyn z Mona Lisą w tle
 Columbus Circle
 Gapstow Bridge w Central Parku
 Saksofonista grający w przejściu w Central Parku
 Hotel Plaza (znany z filmu 'Kevin sam w Nowym Jorku') i dorożka przy Piątej Alei
 Pawilon przy Union Square Park
 Union Square Park
 Flatiron Building
 Facet tańszący z olbrzymim zaangażowaniem na środku skrzyżowania prawdopodobnie pod wpływem narkotyków
 Powietrzny tunel między budynkami
 Plac ze stolikami
 

Stan Kolorado

 

Boulder (miasto)

 Podróż po parkach czas zacząć... Nissanem Rogue. Zdjęcie z Capitol Reef National Park.
 Uliczny performer grający do góry nogami na pianinie
 W mieście znajduje się deptak z dużą ilością zieleni. Dość nietypowe jak na USA.
 

Rocky Mountain National Park (Park Narodowy Gór Skalistych)

 Jeleń kanadyjski (wapiti) z rogami stąpający po jeziorze Sprague Lake
 Jelenie kanadyjskie (wapiti) stąpające po jeziorze Sprague Lake
 Cała gromada jeleni kanadyjskich (wapiti) stąpających po jeziorze Sprague Lake
 Jezioro Sprague Lake
 Jezioro Sprague Lake
 Po parku można również jeździć konno
 Pasący się jeleń kanadyjski
 Jezioro Bear Lake
 Jezioro Bear Lake
 Starsza para odpoczywająca przy jeziorze Bear Lake
 Kolorowe igły drzew
 Niebieska modrosójka czarnogłowa
 Nymph Lake z liliami wodnymi
 Droga do Dream Lake
 Kolorowe drzewa przy drodze do Dream Lake
 Kładka nad potokiem
 Jezioro Dream Lake
 Widok z deszczowego Many Parks Curve Overlook szczególnie na Moraine Park
 

Garden of the Gods

 Park Garden of the Gods w Colorado Srpings z charakterystycznymi strzelistymi czerwonymi skałami
 Park Garden of the Gods w Colorado Srpings z charakterystycznymi strzelistymi czerwonymi skałami
 Park Garden of the Gods w Colorado Srpings z charakterystycznymi strzelistymi czerwonymi skałami
 Park Garden of the Gods w Colorado Srpings z charakterystycznymi strzelistymi czerwonymi skałami
 Sarna przy jeden ze ścieżek
 Pasmo Gór Skalistych w tle
 

Hanging Lake (Glenwood Canyon) i okolice

 Porównanie wielkości europejskiego samochodu Audi A4 z amerykańską wersją Toyoty
 Rzeka Colorado River przepywająca przez Glenwood Canyon
 Godzinna wspinaczka do Handing Lake w Glenwood Canyon
 Glenwood Canyon widziany z góry
 Jezioro Handing Lake w Glenwood Canyon ze spływającymi po zboczu skał wodospadami
 Jezioro Handing Lake w Glenwood Canyon ze spływającymi po zboczu skał wodospadami
 Jezioro Handing Lake w Glenwood Canyon ze spływającymi po zboczu skał wodospadami
 Południowo-zachodnia część Gór Skalistych w stanie Kolorado
 Kąpiel w rzece Crystal River w Górach Skalistych w stanie Kolorado
 Pochodzące z końca XIX wieku piece koksowe w pobliżu góry Chair Mountain w paśmie Gór Skalistych
 Droga prowadząca przez południowo-zachodnią część pasma Gór Skalistych
 Południowo-zachodnia część pasma Gór Skalistych
 Południowo-zachodnia część pasma Gór Skalistych
 

Black Canyon of the Gunnison National Park

 Droga prowadząca z Glenwood Springs do parku Black Canyon (North Rim). Krajobraz z górskiego i zielonego zaczyna się zmieniać w pustynny.
 Park narodowy Black Canyon of the Gunnison
 Widok z Chasm View (North Rim) z charakterystycznymi dla parku pegmatytowymi zadrapaniami na skałach. Park narodowy Black Canyon of the Gunnison.
 Głębokość kanionu dochodzi do około 840 metrów. Park narodowy Black Canyon of the Gunnison.
 W dole kanionu przepływa rzeka Gunnison River. Park narodowy Black Canyon of the Gunnison.
 Poszarpane skały w okolicach Island Peaks View. Park narodowy Black Canyon of the Gunnison.
 Drewniany budynek udekorowany porożem
 

Colorado National Monument

 Colorado National Monument
 Droga prowadząca przez Colorado National Monument
 w Colorado National Monument
 Widok Ute Canyon w Colorado National Monument
 Artists Point w Colorado National Monument
 Widok z Monument Canyon View w Colorado National Monument
 Independence Monument z punktu Grand View w Colorado National Monument
 

Stan Utah

 

Moab (miasto)

 Amerykańska flaga powiewająca przy polu namiotowym w Moab
 Bardzo fajne miasteczko Moab w pobliżu parku Arches
 Typowo amerykańska restauracja
 

Arches National Park

 Widok na wjazd do parku narodowego Arches
 Park Avenue. Park narodowy Arches
 Courthouse Towers. Park narodowy Arches
 Balanced Rock. Park narodowy Arches
 Mało znany Eye of the Whale Arch. Park narodowy Arches
 Mało znany Eye of the Whale Arch. Park narodowy Arches
 Zielone góry w pobliżu Delicate Arch Viewpoint. Park narodowy Arches
 Widok z Upper Delicate Arch Viewpoint. Park narodowy Arches
 Punkt widokowy Fiery Furnace. Park narodowy Arches
 Okolice Sand Dune Arch. Park narodowy Arches
 Ukryty między skałami, wśród piasku Sand Dune Arch. Park narodowy Arches
 Fajne okolice Broken Arch. Park narodowy Arches
 Broken Arch. Park narodowy Arches
 Broken Arch widziane od dołu. Park narodowy Arches
 Jeden z wielu skalnych łuków w parku. Park narodowy Arches
 Tunnel Arch widziany z boku. Park narodowy Arches
 Widok przy szlaku Devil's Garden. Park narodowy Arches
 Pine Tree Arch. Park narodowy Arches
 Wyschnięte drzewo na szlaku Devil's Garden. Park narodowy Arches
 Okolice North Window i South Window. Park narodowy Arches
 North Window i South Window przypominają razem oczy. Park narodowy Arches
 Zając północnoamerykański (jackrabbit). Park narodowy Arches
 

Canyonlands National Park

 Widok z okolic Visitor Center. Park narodowy Canyonlands
 Widok na punkt Shafer. Park narodowy Canyonlands
 Uschnięte drzewo. Park narodowy Canyonlands
 Do kanionu można zjechać np. trasą Shafer. Park narodowy Canyonlands
 Kobieta stojąca nad kanionem przy punkcie Shafer. Park narodowy Canyonlands
 Kanion widziany z punktu widkowego Shafer. Park narodowy Canyonlands
 anion widziany z punktu widkowego Shafer. Park narodowy Canyonlands
 Mesa Arch. Park narodowy Canyonlands
 Mesa Arch z księżycowymi widokami z tyłu. Park narodowy Canyonlands
 Green River Overlook. Park narodowy Canyonlands
 Nadciągająca burza. Park narodowy Canyonlands
 Green River Overlook. Park narodowy Canyonlands
 Grand View Point. Park narodowy Canyonlands
 Grand View Point. Park narodowy Canyonlands
 

Capitol Reef National Park

 Park narodowy Capitol Reef
 Panorama Point. Park narodowy Capitol Reef
 Panorama Point. Park narodowy Capitol Reef
 Goosenecks Overlook z wijącą się rzeką. Park narodowy Capitol Reef
 Park narodowy Capitol Reef
 Stodoła Fruita Barn. Park narodowy Capitol Reef
 Jelenie odpoczywające w sadzie. Park narodowy Capitol Reef
 Scenic Drive. Park narodowy Capitol Reef
 Droga Capitol George Road z podziurowanymi skałami. Park narodowy Capitol Reef
 Skały wyglądają jak alfabet Braille'a. Park narodowy Capitol Reef
 Park narodowy Capitol Reef
 Tanks z małymi skalnymi stawami. Park narodowy Capitol Reef
 Część skał wygląda naleśniki. Park narodowy Capitol Reef
 Trasa prowadząca z Pioneer Register. Park narodowy Capitol Reef
 

Mirror Lake Highway Scenic Drive (Scenic Byway)

 Wodospad w pobliżu Mirror Lake Highway Scenic Drive
 Olbrzymie przestrzenie przy Mirror Lake Highway Scenic Drive
 Jezioro Mirror Lake widziane z góry w pobliżu Highway Scenic Drive
 Jezioro Pass Lake przy Mirror Lake Highway Scenic Drive
 Jezioro Butterfly Lake o zachodzie Słońca przy Mirror Lake Highway Scenic Drive
 Stacja benzynowa o nazwie "Last Chance" :) między miastem Kemmerer w Wyoming po drodze do Utah
 

Stan Montana

 

West Yellowstone (miasto)

 Restauracja z tablicami rejestracyjnymi
 Drewniana stacja benzynowa
 

Stan Wyoming

 

Jackson (miasto)

 W Jackson w niedzielę nie postrzelasz
 Brama zrobiona z poroży jeleni w parku w Jackson
 Amerykańska flaga musi być
 Kowbojskie centrum Jackson
 Dorożka w mieście Jackson
 

Grand Teton National Park

 Park narodowy Grand Teton
 Park narodowy Grand Teton przypomina trochę polskie Tatry
 Okolice Jenny Lake. Park narodowy Grand Teton
 Wodospad po drodze do Inspiration Point przy Jenny Lake. Park narodowy Grand Teton
 Okolice Jenny Lake. Park narodowy Grand Teton
 Jezioro Jenny Lake. Park narodowy Grand Teton
 Pozująca wiewiórka. Park narodowy Grand Teton
 Widok na góry z Inspiration Point. Park narodowy Grand Teton
 Jenny Lake z górami w tle. Park narodowy Grand Teton
 Kajaki płynące po Jenny Lake. Park narodowy Grand Teton
 Krystalicznie czysta woda w jeziorze Jenny Lake. Park narodowy Grand Teton
 Rzeka Snake River z Oxbow Bend. Park narodowy Grand Teton
 Góry przesłonięte przez dym pożarów w sąsiednim parku Yellowstone. Park narodowy Grand Teton
 Stado bizonów. Park narodowy Grand Teton
 Widok ze Snake River Overlook. Park narodowy Grand Teton
 Stodoła T.A. Moulton Barn. Park narodowy Grand Teton
 

Yellowstone National Park

 Wjazd do parku od strony północno-zachodniej przy granicy stanów Wyoming i Montana. Park narodowy Yellowstone
 Ze względu na odległości warto spać pod namiotem w Yellowstone. W sierpniu w nocy zdarzały się temperatury -5*C.
 West Thumb i białe gorące źródło. Park narodowy Yellowstone
 Dymiąca ziemia w West Thumb. W parku często unosi się zapach siarki. Park narodowy Yellowstone
 Zielone gorące źródło (Black Pool) w West Thumb. Park narodowy Yellowstone
 Mały stożek (Fishing Cone) wychodzący z jeziora w West Thumb. Park narodowy Yellowstone
 Staw z liliami wodnymi w południowej części parku. Park narodowy Yellowstone
 Błękitne niebieskie gorące źródło w okolicach Old Faithful. Park narodowy Yellowstone
 Setki osób czekające na erupcję gejzeru Old Faithful. Park narodowy Yellowstone
 Erupcja gejzeru Old Faithful. Park narodowy Yellowstone
 Pomarańczowe gorące źródło w okolicach Old Faithful. Park narodowy Yellowstone
 Gorące wyschnięta rzeka w okolicach Old Faithful. Park narodowy Yellowstone
 Tęczowe Chromatic Pool w okolicach Old Faithful. Park narodowy Yellowstone
 Drewniane ścieżki. Park narodowy Yellowstone
 Gejzer Castle. Park narodowy Yellowstone
 Nawet w lesie można spotkać gorące źródła. Park narodowy Yellowstone
 Tęczowe gorące źródło Emerald Pool. Park narodowy Yellowstone
 Para wydobywająca się z gorących źródeł 'pachnie' siarką. Park narodowy Yellowstone
 Bizony są częstym widokiem w parku. Park narodowy Yellowstone
 Niebieski Excelsior Geyser Crater. Park narodowy Yellowstone
 Tarasy przy Grand Prismatic Spring. Park narodowy Yellowstone
 Olbrzymie gorące źródło wyglądające jak tęcza Grand Prismatic Spring. Park narodowy Yellowstone
 Grand Prismatic Spring w zbliżeniu. Park narodowy Yellowstone
 Gorąca woda spływająca do rzeki Firehole. Park narodowy Yellowstone
 Great Fountain Geyser w zbliżeniu. Park narodowy Yellowstone
 Ogołocone drzewa przy Fountain Paint Pot Nature. Park narodowy Yellowstone
 Niebieski Silex Spring. Park narodowy Yellowstone
 Rzeka Madison River z jeleniami wapiti. Park narodowy Yellowstone
 Jeleń wapiti. Park narodowy Yellowstone
 Połączenie rzeki Madison River i Firehole. Park narodowy Yellowstone
 Niedźwiedź czarny podczas spożywania jelenia. Park narodowy Yellowstone
 Wodospad Gibbon Falls. Park narodowy Yellowstone
 Złowieszczowyglądająca ziemia przy Artists Paintpots. Park narodowy Yellowstone
 Czerwone i niebieskie okolice Artists Paintpots. Park narodowy Yellowstone
 Kojot, który przebiegł mi drogę. Park narodowy Yellowstone
 Norris Geyser Basin, olbrzymi zbiornik z gejzerami. Park narodowy Yellowstone
 Północno-zachodnia część parku. Park narodowy Yellowstone
 Droga do północnego wyjazdu z parku. Park narodowy Yellowstone
 Białe skały przy drodze. Park narodowy Yellowstone
 Biała Lower Terraces Area. Park narodowy Yellowstone
 Piekielnie wyglądające Lower Terraces Area. Park narodowy Yellowstone
 Gorące tarasy Lower Terraces Area przypominające Pamukkale. Park narodowy Yellowstone
 Tarasy Lower Terraces Area w dużym zbliżeniu. Park narodowy Yellowstone
 Okolice Mammoth Hot Springs wyglądają jak część piekła. Park narodowy Yellowstone
 Tarasy z gorącymi źródłami Mammoth Hot Springs. Park narodowy Yellowstone
 Wyjazd z parku do Gardiner o zachodzie Słońca. Park narodowy Yellowstone
 Okolice wschodniej części Grand Loop Road z rzeką Yellowstone. Park narodowy Yellowstone
 Stado bizonów w Yellowstone. Park narodowy Yellowstone
 Bizony potrafią być bardzo blisko człowieka. Park narodowy Yellowstone
 Wodospad Upper Falls of the Yellowstone. Park narodowy Yellowstone
 Świstak. Park narodowy Yellowstone
 Grand Canyon of the Yellowstone. Park narodowy Yellowstone
 Amisze na ścieżce. Park narodowy Yellowstone
 Grand Canyon of the Yellowstone z widokiem na wodospad. Park narodowy Yellowstone
 Podczas podróży spadł śnieg. Park narodowy Yellowstone
 Lamar Valley. Park narodowy Yellowstone
 Zakole rzeki. Park narodowy Yellowstone
 Park narodowy Yellowstone
 Skały bazaltowe? Rzeka w dolinie Lamar Valley. Park narodowy Yellowstone
 Lamar Valley. Park narodowy Yellowstone
 W dolnie Lamar Valley można spotkać najwięcej bizonów, które często też chodzą po drodze. Park narodowy Yellowstone
 Komuś się nie spieszy... Park narodowy Yellowstone
 Droga wylotowa z Yellowstone do Cody. Park narodowy Yellowstone
 Gwiaździste niebo nad parkiem Yellowstone
 

Droga z Yellowstone do Denver

 Do pokonania 578 mil z Yellowstone pod Denver.
 Droga z Yellowstone do Denver, w okolicach Cody
 Droga z Yellowstone do Denver, w okolicach Cody
 Większość drogi z Yellowstone do Denver wygląda tak.
 

Wind River Canyon

 Wind River Canyon, w którym naprawdę mocno wieje
 Wind River Canyon, w którym naprawdę mocno wieje
 Wind River Canyon, w którym naprawdę mocno wieje
 Wind River Canyon, w którym naprawdę mocno wieje
 Sztuczne jezioro Boysen w okolicach Wind River Canyon
 

Hell's Half Acre

 Hell's Half Acre - osobliwość geologiczna z głębokim wąwozem, jaskiniami, formacjami skalnymi i daleko posuniętą erozją ziemi.
 Hell's Half Acre - osobliwość geologiczna z głębokim wąwozem, jaskiniami, formacjami skalnymi i daleko posuniętą erozją ziemi.
 Hell's Half Acre - osobliwość geologiczna z głębokim wąwozem, jaskiniami, formacjami skalnymi i daleko posuniętą erozją ziemi.
 

Jedzenie

 Pizza ze znanej brooklyńskiej pizzeri Grimaldi's Pizza
 Skrzydełka z Buffalo Wild Wings
 Jedne z lepsze steków można zjeść w Texas Roadhouse
 Meksykańskie danie w tej samej restauracji w Moab, w której byłem w 2010 roku :)
 Na śniadanie pancake;i i przysmażana szynka...
 Potrójny cheesbuger w Wendy's
 Niesamowicie dobre śniadanie w Persephone Bakery w Jackson
 Bardzo dobry Angus Burger w rodzinnej restauracji MacPhail's Burgers w Jackson Hole
 Śniadanie w jednej z restauracji w Grant Village w Yellowstone
 Stek typu Prime z najlepszej amerykańskiej wołowiny w restauracji Ted's Montana Grill w Boulder
 Duży stek i żeberka 'weszły' też w Nowym Jorku
 Tak wygląda rozmiar średni w Dairy Queen...

powrót do galerii