Berlin (stolica Niemiec) - lipiec 2018 - www.jurekwdrodze.pl
Berlin (stolica Niemiec)

lipiec 2018

Słowo wstępu

Berlin bardzo przypomina mi klimatem Warszawę. Jest pełny kontrastów, ale w spójny sposób połączonych. Widać w nim duży rozwój, dynamizm. Spodziewałem się, że będzie bardziej multikulturowe, jak Paryż czy Londyn, ale tego mocno nie dostrzegłem. Za to czułem się bardziej swojsko. Myślę, że to miasto może być całkiem dobre do życia. Berlin znany jest z bogatej historii, kultury, muzeów, imprez, tolerancyjności. Dużo się tu dzieje. No i jest to dobre miejsce na zakupy różnego rodzaju :) Na pewno będę chciał jeszcze kiedyś wrócić.

Kilka porad

Informacje praktyczne

  • Żeby wejść na kopułę Reichstagu, należy najlepiej kilka tygodni wcześniej się zarejestrować się na stronie Bundestagu. Inaczej można być zadzwiedzionym brakiem miejsc.

Koszty podróży

Poniżej znajduje się moje bardzo subiektywne porównanie cen zastanych w miejscu podróży do cen jakie mamy w Polsce. Wartość 100% to ceny tak jak w Polsce. Kolor zielony oznacza, że pozycja jest tańsza. Kolor czerwony oznacza, że pozycja jest droższa. Im bliżej 0% tym jest taniej.
Noclegi - 130%
Transport - 130%
Jedzenie - 120%
Bilety wstępów - 120%

Mapa 

Spacer po Berlinie

 

Jedzenie
Dodaj komentarz: 

Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone gwiazdką *. Twój adres email nie zostanie opublikowany, nie jest też wymagany.
 

Komentarze (0):

Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy.

Podobne podróże:

Zobacz

Ueckermünde (Niemcy)

Zobacz listopad 2014