Dania

grudzień 2016

Słowo wstępu

Kopenhaga jest chyba najciekawszą skandynawską stolicą. Szkoda tylko, że nie miałem okazji zobaczyć miasta przy niebieskim niebie. Pierwsza rzecz jaka przykuła moją uwagę, to bardzo dobrze rozwinięta infrastruktura rowerowa. W Kopenhadze zwraca uwagę również specyficzna duńska architektura nowoczesna - minimalistyczna i funkcjonalna (sami Duńczycy nazywają ją zrównoważoną). Ze względu na bardzo wysokie ceny, niestety, nie spróbowałem zbytnio duńskich dań. Wiem jedynie, że pieczywo mają bardzo dobre :)

Kilka porad

Transport

  • Dojazd z Kopenhagi do białego klifu Mons Klint komunikacją publiczną nie jest łatwy, dlatego lepiej wypożyczyć auto. Tym bardziej, że autostrady w Danii są darmowe.
  • Komunikacja publiczna w Kopenhadze jest bardzo droga. Jeśli więc nie nocujecie w centrum, to warto zaopatrzyć się w kartę CityPass 24- lub 72-godzinną. Jest ważna na wszystkie środki transportu (autobusy, metro, wszystkie pociągi).

Mapa podróży 

Kopenhaga - Port Nyhavn

 

Kopenhaga - Ogrody Tivoli

 

Kopenhaga - Fort Kastellet i okolice

 

Kopenhaga - Christiansborg i okolice

 

Kopenhaga - Plac Radhuspladsen i okolice

 

Kopenhaga - Deptak Stroget i okolice

 

Kopenhaga - Wolne Miasto Christiania

 

Kopenhaga - pozostała część miasta

 

Kościół Elmelunde

 

Møns Klint - biały klif

 

Jedzenie
Dodaj komentarz: 

Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone gwiazdką *. Twój adres email nie zostanie opublikowany, nie jest też wymagany.
 

Komentarze (0):

Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy.